Charakteristika

Školní družina má kapacitu 40 žáků ve dvou skupinách. Využívá prostory školních tříd a od ledna 2021 také krásné nové prostory zbudované v původních prostorách školní půdy.

Provozí doba školní družiny je každý den ráno od  6,15 hodin, odpoledne denně do 16,30.

Školní družina nabízí pro všechny žáky pestrý odpolední program. Zaměřuje se na pobyt venku, nabízí žákům různé sportovní vyžití ve všech ročních dobách (koloběžky, kola, kolečkové brusle, běžky, fotbal, florbal, házená, vybíjená, žonglování a mnoho dalšího).

Sportovní aktivity střídají tvořivé činnosti s nejrůznějšími materiály (papír, pastelky, barvy, korálky, modelování, sklo...).

Nemalou část výchovně vzdělávacího obsahu družiny tvoří rozvoj čtenářské gramotnosti žáků. Škola disponuje malou školní knihovnou, žáci si mohou půjčovat knížky i domů. Jednou týdně probíhá také čtenářský klub. Několikrát do roka pak společně navštěvují místní veřejnou knihovnu.

Školní družina také nabízí hudebně - dramatický kroužek, sportovně - turistický kroužek, čtenářský kroužek a Šikulku pro kreativce.

Školní družina nabízí také svoji činnost během prázdnim v průběhu školního roku (podzimní, jarní a velikonoční).